piątek, 26 kwietnia 2013

Mamut z certyfikatem

Poniższy tekst, to fragmenty tłumaczenia certyfikatu, który dołączony jest przez producenta do brzytwy.

(...) Ten archaiczny materiał był  przerabiany już 20 000 do 30 000 lat temu przez człowieka z epoki kamienia łupanego za pomocą ostrego krzemienia.
Cenna mamucia kość słoniowa otoczona jest cudowną aurą nie tylko z powodu swojego sędziwego wieku, (...)
Rok rocznie na północ od koła podbiegunowego  podczas odlodzonego syberyjskiego lata  rosyjscy naukowcy podejmują się ryzykownych poszukiwań wypłukanych na powierzchnię wymarłych przed około 10 000 laty szczątków mamutów  (...)
Szczęka mamuta składała się między innymi z siekaczy zamienionych na kły, które znajdowały się w szczęce górnej. Kości siekaczy mamuta mogły nawet osiągać rozmiar od 3,5 – 4 m (...). W przypadku samic kły były lżejsze i mniejsze (...)
Spektrum kolorystyczne kości słoniowej mamuta przechodzi od zupełnie jasnego beżu, do zupełnie ciemnego brązu. W zależności od(...) ziemi przechodzą od zielonego do niebieskiego przebarwienia wskazującego na epokę brązu. Z kolei tlenki żelaza odpowiedzialne są za przebarwienia brązowo-czerwone.
Nie ma dwóch takich samych okładzin brzytew. Każda brzytwa jest unikatem w swoim rodzaju (...|) Do stabilizacji kości słoniowej mamuta okładziny potraktowane są  wodoodporną melaminą.
Surowa kość z kłów

Czysto biała okładzina mamucia

Okładziny jasno-brązowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz